ZŠ Slavičín - Vlára

Spolupráca so ZŠ Slavičín - Vlára

Naša škola už niekoľko rokov spolupracuje so Základnou školou Slavičín - Vlára (Česká republika).

Žiaci oboch škôl sa pravidelne navštevujú a stretávajú na rôznych akciách, najčastejšie sú to športové súťaže: Mikulášska laťka, Novodubnická latka, Atletický míting,...

Obe školy spolupracujú aj v oblasti projektov. Vďaka významnému projektu Cezhraničnej spolupráce „Hodina češtiny – hodina slovenčiny“ bola zriadená nová multimediálna učebňa.  Moderné technológie v učebni umožňujú realizovať spoločné hodiny žiakov ZŠ Janka Kráľa v Novej Dubnici a ZŠ Vlára Slavičín.

Ďalšou oblasťou spolupráce medzi našimi školami bol aj mikroprojekt cezhraničnej spolupráce s názvom „Dýcháme stejný vzduch“. V rámci tohto projektu bola vybudovaná v Slavičíne meteorologická stanica, ktorá sleduje množstvo údajov. S činnosťou stanice boli oboznámení naši žiaci a učitelia pri spoločných pracovných stretnutiach.

Spoločné spoznávanie histórie a súčasnosti Slavičín - Nová Dubnica

Projekt realizuje ZŠ Slavičín - Vlára v spolupráci s našou Základnou školou, Janka Kráľa 1, Nová Dubnica. Je to ďalší projekt, ktorý tieto školy spolu uskutočňujú, nakoľko ich spolupráca trvá už niekoľko rokov.

Cieľom projektu Spoznávanie histórie a súčasnosti Slavičína a Novej Dubnice je prehĺbiť záujem o históriu jednotlivých miest a slúži k vzájomnému spoznávaniu historických charakteristik, ako aj ich vývoja v súčasnosti.

V projekte sú spracované kľúčové témy a miesta týkajúce sa minulosti Slavičína a Novej Dubnice - fotografie (najmä z 20. storočia), história a súčasnosť.

brozura-slavicin-nova-dubnica-web(2)(1).pdf

spolecne-poznavani-historie-a-soucasnosti(3).pdf